Relacja z Trzeciego Bielańskiego Jarmarku Rodzinnego

Ekologia, zdrowie, sport! Pod tym hasłem odbył się Trzeci Bielański Jarmark Rodzinny, organizowany przez Stowarzyszenie „Mamy Czas”, pod patronatem Urzędu Dzielnicy Bielany, w niedzielę 24 listopada w warszawskim Gimnazjum nr 73.

mDSCN2171

Obok kilkudziesięciu wystawców, oferujących wydawnictwa, gry, rękodzieło, ekologiczne zabawki i ubranka dla dzieci, a nawet porady dietetyczne, odbywały się warsztaty taneczne i sportowe. Stowarzyszenie „Mamy Czas”, prowadzące Klub Mam i Tatusiów na Bielanach, zorganizowało warsztaty plastyczne i animacje dla dzieci, cieszące się dużym zainteresowaniem. Młodzi uczestnicy zabaw wykonywali między innymi magnesy na lodówkę, pod okiem Małgorzaty Kędzierzawskiej, prowadzącej w Klubie cykliczne zajęcia plastyczne.

mIMG_9596

Na dorosłych czekał Kącik Porad Ekologicznych, gdzie można było zmierzyć swoje zaangażowanie w ochronę środowiska oraz porozmawiać z Joanną Baranowską (www.organiczni.baranowscy.eu) na temat ekologii i zdrowej żywności.

Do stoiska z pięknie wydanymi książkami zapraszała między innymi Księgarnia Artystyczna Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki. Oferta lektur i gier Artis sąsiadowała z ogromnym wyborem drewnianych zabawek Składziku Drewna. Stoisko Kasi Jacobson zapraszało do gry typu memory „Ptaki. Świat wokół nas”. Absolutną nowością była książka Magdaleny Sikoń i Moniki Skowron „Zdrowy maluch”, dostępna na stoisku Wegemalucha.

Na jarmarku królowało jednak rękodzieło – decoupage, ozdoby świąteczne, wyroby drewniane. Ceramikę z własnej – bielańskiej – pracowni zaprezentowało Ciepło Właściwe.

Na pokaz karate, ju-jitsu oraz aikido zaprosiło SOTO – Dalekowschodnie Centrum Kulturalno-Sportowe. Kokko-Art rozruszało publiczność warsztatami tanecznymi, Fun&Fight zaprosiło wszystkich do radosnej zumby. Występy zakończyły się pokazem Zespołu Folklorystycznego Lazurki, który rozbawił i wzruszył publiczność tańcami ludowymi wykonanymi przez maluszki oraz starszych tancerzy.

W strefie zabaw dziecięcych najmłodsi uczestnicy jarmarku mogli do woli bawić się z animatorkami bielańskich punktów przedszkolnych i prywatnych żłobków (Brzdące na Łące, Zielona Wieża i Karuzela). Nie zabrakło warsztatów dla starszych dzieci, które miały okazję samodzielnie skleić lampiony z Myszką Agatą czy stworzyć własną biżuterię z paniami z Iberiny.

Dla młodych rodziców przeznaczone były dwa pokazy – pieluchowania wielorazowego, prowadzone przez Dzieci Natury, oraz noszenia w chuście, zorganizowane przez Kolebkę Natury. W namiocie MedisMed każdy chętny mógł przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy i przećwiczyć resuscytację na fantomach niemowlęcia, dziecka i dorosłego. Dietosfera proponowała z kolei porady dietetyczne.

Wśród gości znalazł się oczywiście burmistrz dzielnicy Bielany Rafał Miastowski, który skusił się na małe zakupy, oraz wiceburmistrz Grzegorz Pietruczuk. Obaj pogratulowali organizatorkom imprezy.

mDSC_8664

Joanna Leszczyńska, prezeska Stowarzyszenia „Mamy Czas” i trzy pozostałe organizatorki – Joanna Baranowska (pomysłodawczyni imprezy), Agnieszka Kielich i Alicja Sakowska – zgodnie twierdzą, że w takim zespole zorganizują jeszcze niejedno fantastyczne wydarzenie na warszawskich Bielanach.

Zadanie jest realizowane dzięki dofinansowaniu ze środków miasta stołecznego Warszawy
mstwarszawa
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s