GRUNDTVIG – podsumowanie

Ostanie z czterech spotkań odbyło się w Warszawie w dniu 19.06.2015 r. i miało ono charakter podsumowujący działania w ramach Projektu Partnerskiego Grundtvig na lata 2013-2015 – Public living room – a safe learning space.

W spotkaniu uczestniczyło 12 gości i 3 pracowników Stowarzyszenia „Mamy Czas”. Wśród gości znalazły się liderki klubów z innych dzielnic Warszawy, a także mamy i opiekunki uczęszczające do Klubu Mam i Tatusiów na Bielanach. 

Celem spotkania było podsumowanie dotychczasowych doświadczeń i osiągnięć w ramach projektu. Stowarzyszenie „Mamy Czas” zaprezentowało pokrótce tematy jakie były omawiane na przestrzeni lat trwania projektu, a także wnioski z raportów końcowych partnerów projektu. Wnioski końcowe partnerów wzbudzały niekiedy zaskoczenie i zdziwienie wśród uczestniczek spotkania, z uwagi na różnorakie potraktowanie tematów, a także na kulturę w jakiej były opracowywane.   
Liderki warszawskich klubów dla rodzin, uczestniczące w spotkaniu bardzo entuzjastycznie odbierały nasze dotychczasowe doświadczenia, wykazując duże zainteresowanie tematem, a także realizacją podobnych projektów w swoich klubach/organizacjach. 
Była to dobra okazja do usystematyzowania wiedzy, zdobytej w ramach projektu. Jednocześnie wprowadziła ona chwilę refleksji nad naszą dotychczasową pracą. 
Już dziś wiemy, że takie projekty dają sens działaniom podejmowanym przez zwykłych społeczników, którzy głęboko wierzą w realizację założonych wcześniej celów.
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s