Początki, czyli trochę historii

A wszystko zaczęło się tak….

Po przeczytaniu artykułu  w ,,Twoim Stylu”  pt. ,,Witajcie w Klubie” z listopadowego wydania 2008 r. od razu wiedziałam, że to coś dla mnie, że to moja misja.
Miałam już dosyć siedzenia w domu, gotowania, sprzątania itp. Z nikim się nie spotykałam, były tylko dzieci. A miałam ich czwórkę:  20-,  18- , 14- i 2-latka . O sobie zapomniałam, zaniedbałam się całkowicie, wpadałam w różne nastroje, co źle wpływało na dzieci . Czasami nie potrafiliśmy się porozumieć, często myślałam, że jestem złą matką. Chciałam coś robić, ale nie wiedziałam za bardzo, co. Do momentu przeanalizowania tekstu w gazecie.
Od razu zabrałam się do działania. Nawiązałam kontakt z Kasią Kordulewską z Klubu Mam na Ursynowie. Wskazała ,,światełko ” i poszło. Moje spotkania z Burmistrzami Bielan były owocne. Obaj Panowie podeszli do sprawy bardzo profesjonalnie i obiecali lokal na nasze potrzeby. Bardzo pozytywnie przyjęli mój projekt.
Na forum gazeta.pl zaczęłam szukać mam do współpracy. Miałyśmy już swoje dwa spotkania w herbaciarni. Rozgorzały dyskusje, było dużo tematów, przedstawiłyśmy się sobie, opowiedziałyśmy o naszych pociechach . Coraz więcej mam się odzywało.
Chciałyśmy spotykać się dwa razy w tygodniu, w tym także w soboty, gdyż zgłosiły się mamy pracujące.

Na takie spotkania przychodzimy z dziećmi, aby odreagować codzienność, a przy okazji – nasze pociechy mogą się zaprzyjaźnić .
Zaczęłam sama, a teraz jest nas coraz więcej…
Joanna Leszczyńska

 

Jesteśmy grupą mam i tatusiów, którzy chcą, aby na warszawskich Bielanach istniało miejsce przyjazne dzieciom i ich rodzicom.

Tworzymy miejsce, gdzie możemy się spotykać, wymieniać doświadczeniami, pogadać (nie tylko o dzieciach). Nasze pociechy wspólnie się bawią, twórczo spędzają czas i rozwijają różne umiejętności. Staramy się regularnie zapraszać ciekawych gości, aby rozwijać swoje umiejętności wychowawcze. Odwiedzają nas również mamy oczekujące dopiero swojego maleństwa, przygotowujące się do swojej nowej roli.

17 lutego 2009 roku powstał nieformalny Klub Mam i Tatusiów z Bielan (przeczytaj o naszych początkach). Przez pierwszy rok działalności zdobywaliśmy doświadczenie i poznawaliśmy swoje potrzeby. Stwierdziliśmy, że jeśli naprawdę chcemy rozwinąć skrzydła w naszych działaniach, potrzebujemy przekształcić naszą nieformalną grupę w trwałą instytucję. W ten sposób 13 lipca 2010 roku powstało Stowarzyszenie „Mamy Czas”.

Nasze cele:
Chcemy tworzyć na Bielanach miejsce przyjazne małym dzieciom i ich rodzicom.
Chcemy w sposób wszechstronny pomagać rodzicom, opiekunom, kobietom w ciąży i dzieciom poprzez działalność edukacyjną, kulturalną, charytatywną oraz działalność z zakresu ochrony oraz promocji zdrowia i pomocy społecznej.