MAŁE KREATURKI

Wykorzystując zapasy plasteliny można stworzyć miniaturową makietę domku z ogródkiem. Potrzebujemy:
– kawałek kartonu
– plastelinę
– pudełko po zapałkach

Pudełko po zapałkach i kartonik obklejamy plastelinką. Można uformować ją w kuleczki a potem pozgniatać w placuszki- łatwiej wtedy obkleić powierzchnie.

Na zdjęciu przy domku w ogrodzie rosną tulipany w pąkach wykonane z połamanych zapałek.

Dbajcie o siebie. I od trudnych emocji uciekajcie we wspólną twórczą zabawę. Działa 

ZABAWY Z DZIURĄ

 

 

MAŁE KREATURKI on- line – to zachęta do spędzania czasu twórczo i poszukiwań twórczych pomysłów na rozwijanie zainteresowań. U nas w domu na tapecie DINOZAURY. Podobno tylko dwie grupy ludzi wiedzą dużo na temat paradawnych gadów: paleontolodzy i PRZEDSZKOLAKI. Zachecam dużych i małych do zgłębiania tematu. Wciąż nie mogę wyjść ze zdumienia ile gatunków tych wymarłych stworów maluchy potrafią rozpoznać. My wpadliśmy w zgłębianie wiedzy z okresu jury i kredy po uszy  Zapraszamy do naszej plastelinowej galerii. I zapraszamy do jej uzupełniania własnymi okazami.

 

 

ŚWIĄTECZNIE

 

KREATYWNE KOLOROWE MIASTO

 

 

MAŁE KREATURKI Tworzenie własnych wielkoformatowych kolorowanek to bardzo wciągająca zabawa. Zwłaszcza jeśli na obrazku pojawi się bohater ulubionej książki. Zwłaszcza jeśli jest tak pozytywny jak sloń Elmer. Z takiej kolorowanki można zrobić plakat balkonowy aby zarażać … uśmiechem 

 

 

 

 

WŁASNA GRA

Grę nazwaliśmy TWARZĄ W TWARZ. Zasady są takie: każdy zawodnik rzuca 2x. Pierwszy rzut oznacza jaką część twarzy zdobędzie, drugi którą z tej kateforii ( tu mamy 6 możliwości). Fajnie jeśli ponumerujemy kawałki twarzy i rozłożymy je tak aby nie było widoczne co na nich jest. Jeśli kostka wskaże jakiś element, który już mamy- tracimy kolejkę. Jeśli wylosowany element ma inny gracz- zabieramy mu. Kupa śmiechu- mówię Wam

 

 

MAŁE KREATURKI: fantastycznie latający kolorowy ptak skarpetkowy!

MAŁE KREATURKI: kreatywna zabawa w restaurację w plenerze. Mamy to szczęście, że w granicach naszej dzielnicy mamy aż 3 lasy! Las Bielański, Las Młociński i Lasek Lindego. Odwiedzajmy, poznawajmy, korzystajmy z szacunkiem z tego czym nas obdarzają. Dla naszej rodziny od zawsze to naturalne place zabaw.

 

 

MAŁE KREATURKI: drogeria łąkowo-leśna. Eliksiry piękności i relaksu: wody kwiatowe, pędzel do nakładania pudru z kwiatów ostu 🙂, pędzel do drapania miejsc po ugryzieniach komarów z igieł sosnowych… Pomysły można mnożyć.

 

 

MAŁE KREATURKI: odkryliśmy zasoby papierów w kwiaty: kart z nieaktualnych kalendarzy, papierów pakowych i toreb prezentowych wielokrotnie użytych  Więc nożyczki i klej poszły w ruch. I oto jest gotów wazon pełen kwiatów. Dla Mam. Dla Dzieci. Dla wszystkich czytelników tego posta z pozdrowieniami.

 

 

 

KREDOWANIE

 

Obraz może zawierać: 1 osoba, buty, dziecko i na zewnątrz

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

 

Obraz może zawierać: 1 osoba, buty

 

MAŁE KREATURKI. Mokry po deszczu piasek. Patyki. Liście. Nie, Drodzy Dorośli. To 3 wieże i zielone ryby w fosie.

Obraz może zawierać: roślina, na zewnątrz i przyroda

MAŁE KREATURKI: auto- brum brum

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

 

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

 

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

 

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

 

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

 

MAŁE KREATURKI.
~cuda natury z kuchni~
Dla bystego oczka 2 obrazki
z tych samych elementów.
Spróbujcie poszukać:
– dużej okrąglutkiej pestki z awokado,
– 6 ciemnozielonych pestek dyni,
– 2 jasnozielonych ziaren kardamonu,
– laseczkę cynamonu,
– 5 gwoździków goździka,
– i szóstego w oku imbirowego konika,
– wianuszka z pestek słonecznika,
– ziarenek jasnego sezamu bez liku,
– dwa orzechy brazylijskie,
– 3 orzechy włoskie,
– ziarenek pieprzu.
Wszystko znalezione? – znakomicie!
Spróbujcie zbudować własny obrazek
z przyprawowych, ziarenkowych i orzechowych cudów natury.
Dobrych i pysznych i aromatycznych wakacji!
MAŁE KREATURKI. Naturalnie aromatyzowane wody. Ale zabawa! Nasza woda w słoikach dostała piękne pachnące skladniki: rumianek, igły jodłowe, miętę, płatji róż, kwiaty koniczyny, lawenda, macierzanka. Jutro rano sprawdzimy czy swoje aromaty oddały wodzie. To nasz prezent niespodzianka dla przyjaciółki na której przyjazd czekamy.