PROGRAM

18. czerwca 2016 r. godz.: 10:00-13:00

Bielański Festiwal Książki Dziecięcej

Urząd Dzielnicy Bielany, ul. S. Żeromskiego 29,

SALA WIDOWISKOWA – wejście od ul. Jarzębskiego

10:00 – otwarcie Festiwalu Książki Dziecięcej oraz wystawy prac plastycznych związanych z powstaniem książki „Sposób na książkę”;

           Będzie to czas na małą retrospekcję i wspomnienie warsztatów. Na wielkich planszach ukażą się Wam obrazy procesu tworzenia dziecięcej książki. Będzie też można przeczytać naszą książeczkę w WIELKIM formacie. Każdy zainteresowany, będzie miał okazję nabyć książeczkę i tym samym wesprzeć Stowarzyszenie „Mamy Czas”.

11:00 – spektakl dla dzieci na podstawie książki „Sposób na książkę”;

          Teatr dwóch aktorów, przez chwil kilka przeniesie nas wstecz :) i przedstawi obraz twórczej pracy dzieciaków na zajęciach plastycznych w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 14. Zobaczycie komiczne przepychanki słowne, kolorową burzę brokatową, kto wie, może i Babcia Hihi ożyje wraz z kotem Pomarańczem. Csiii – nie zdradzimy Wam już nic więcej …. Przybądźcie i sprawdźcie sami. 

Wstęp na spektakl bezpłatny. 

11:30 – warsztat plastyczny – Zrób sobie książkę;

     Tu naszej fantazji będzie dyrygować niezastąpiona Gosia, która zorganizuje nam mały wydawniczy warsztat. Bądźcie gotowi na plastyczną przygodę.

12:00 – wspólne czytanie bajek i wierszy w kąciku czytelnianym;

        Razem będziemy czytać wiersze polskich autorów i przeniesiemy się w świat dziecięcej fantazji. Zapraszamy rodziców, dziadków i rodzeństwo do aktywnego uczestnictwa. Dzięki wygodnym pufom z RedPoint Design usadowimy się wygodnie i będziemy czytać, czytać i czytać. 

13:00 – zakończenie Festiwalu Książki Dziecięcej

W trakcie wydarzenia dostępny pyszny bufet mola książkowego.

 

Reklamy