Projekt partnerski Klubów Mam

Stowarzyszenie „Mamy Czas” prowadzące Klub Mam na Bielanach zaprasza przedstawicielki Klubów Mam w Polsce do uczestniczenia w międzynarodowym projekcie partnerskim Grundtvig „Centra Matek tworzące struktury wsparcia dla aktywnego zaangażowania wolontariatu” realizowanego w ramach Programu „Uczenie się przez całe życie” (Lifelong Learning Programme – LLP). Szczegółowe informacje o programie Grundtvig w Polsce na www.grundtvig.org.pl

Zapraszamy Liderki Klubów Mam! Jeśli jesteś liderką Klubu Mam w każdej chwili możesz dołączyć się do projektu – przyjechać na spotkanie lub wyjechać na wyjazd zagraniczny.

O projekcie 

Kluby Mam od kilku lat dynamicznie rozwijają się w różnych częściach Polski. Zależy nam na tym, aby liderki Klubów Mam wspierały się nawzajem i uczyły się od siebie. Warto, abyśmy się spotykały, dzieliły się swoim doświadczeniami – każde doświadczenie jest cenne. Projekt został stworzony przede wszystkim po to, abyśmy się mogły nawzajem poznać – poczuć siłę, jaka drzemie we wszystkich tych inicjatywach, poszukać wspólnych rozwiązań niektórych problemów oraz metod, jak usprawnić naszą działalność. 

Jest to projekt partnerski realizowany w ramach programu europejskiego „Grundtvig – uczenie się przez całe życie” .  W projekcie  bierze udział 12 krajów: Austria, Bułgaria, Czechy, Hiszpania, Holandia, Liechtenstein, Niemcy, Polska, Słowacja, Turcja, Węgry, Włochy. Jest on kontynuacją poprzednich projektów realizowanych przez Instytut Małego Dziecka z Poznania, dzięki którym Stowarzyszenie „Mamy Czas” i inne polskie kluby zaczęły współpracę z Mother Centers Inernational Network for Empowerment (MINE).

Działania w ramach projektu

Projekt realizowany jest od października 2011 roku do sierpnia 2013 roku.

W ramach projektu:

  • organizujemy wizyty studyjne dla liderek Klubów Mam do innych krajów uczestniczących w projekcie. Wizyta studyjna jest okazją do przyjrzenia się temu jak działają Kluby Mam, porównania swojej działalności, przyjrzenia się jakie rozwiązana funkcjonują w innych krajach europejskich.
  • organizujemy weekendowe spotkania liderek Klubów Mam z całej Polski. Spotkania te odbywają się w Warszawie raz na trzy miesiące. Program spotkań układany jest każdorazowo w oparciu o potrzeby jakie zgłaszają uczestniczki. W trakcie spotkań wymieniany się doświadczeniami, poznajemy działalność naszych Klubów, uczymy się od siebie nawzajem, dzielimy się wrażeniami z zagranicznych wizyt studyjnych. Każde spotkanie ma również krótki moduł szkoleniowy na wybrany temat.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w projekcie prosimy o kontakt: mamybielanskie@gmail.com, tel. 695582415.

Więcej w zakładce MATERIAŁY

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s