ZABAWY Z PLASTYKĄ

Kolejna propozycja na dzisiaj to zabawa, która angażuje dzieci na dłuższą chwile. My bardzo ją lubimy.
Wystarczy do niej kilka małych plastikowych zabawek (u nas były to dinozaury ), pojemni na wodę i trochę miejsca w zamrażalniku. 
A wszystko zaczęło się tak … Pewnego dnia dinozaur Dyzio wraz ze swoimi przyjaciółmi wędrował przez świat, lecz lecz nagle zerwał się silny wiatr, nastała burza a przyjaciół Dyzia spotkała straszna przygoda. Wpadli do zimnego oceanu i utknęli na dobre w bryle lodu. Czy potrafimy im pomóc i uwolnić ich z lodowej pułapki?
Zadaniem dzieci jest wydobycie zabawek uwięzionych w lodzie, można stukać, pukać, polewać ciepłą woda, posypywać solą. Powodzenia, dinozaury czekają na ratunek.

 

 

 

 

 

KOLEJNA PROPOZYCJA

A może macie ochotę razem z nam rozpocząć hodowlę rybek?
Dzisiaj chciałabym zaproponować Wam stworzenie razem z dziećmi własnego akwarium…
Będzie nam potrzebna plastikowa butelka, woda, trochę plastikowych opakowań….
ps. A dla spostrzegawczych zagadka. Jakie zwierzę odwiedziło nas w czasie nagrywania tego filmu. 

 

 

 

 

 

 

 

Co było pierwsze jako czy kura?

U nas zdecydowanie jajko, a właściwe pudełko po jajku… zresztą zobaczcie sami 
Dzisiaj kilka kreatywnych pomysłów, na to co można zrobić z pojemników po jajkach.
Warszawa Rodzinna
#mamyczas

 

 

 

 

WIELKANOCNA PROPOZYCJA

Chcieliśmy Wam dzisiaj pokazać, jak kreatywnie wykorzystać łupinki od jajek, mogą być białe ale takie kolorowe po pisankach będą jeszcze lepsze.
W roli statysty wystąpił tym razem Starszy Brat. Dziękujemy :)
Ps. Do przygotowania kleju użytego w filmie będzie nam potrzebne: 1,5 szklanki wody, 2 łyżki mąki i opcjonalnie łyżeczka soli. 0,5 szklanki wody mieszamy z mąką i solą. Resztę wody gotujemy. Do gorącej wody wlewamy naszą mieszankę i jeszcze chwile gotujemy intensywnie mieszając. Gotowe!

 

 

 

 

Dzisiaj chciałbym Wam zaproponować zabawę materiałem, który jest lekki, tani (właściwie nic nie kosztuje), no i łatwo dostępny, nawet w czasie kwarantanny. Na pewno macie go w swoim domu…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZABAWY Z PLASTYKĄ czyli przepis na GNIOTKA
Jeśli nasz poprzedni film zachęcił Was do zaopatrzenia się w mąkę ziemniaczaną, to świetnie się składa  , bo dzisiaj chciałabym Wam pokazać, co jeszcze można zrobić z tej ciekawej substancji.
Do stworzenia Gniotka oprócz mąki ziemniaczanej potrzebny nam będzie: balon, odrobinę włóczki lub sznurka i marker.
1. Przed rozpoczęciem pracy balona możemy lekko nadmuchać a następnie wypuścić z niego powietrze (jest wtedy bardziej elastyczny i więcej mąki się nam zmieści)
2. Do balona wsypujemy mąkę. Najwygodniej jest użyć do tego lejka a jeśli go nie macie można wykorzystać obcięty koniec plastikowej butelki
3. Na koniec dodajemy dwie łyżki wody i zawiązujemy balon.
4. Markerem malujemy  i dodajemy włosy z włóczki, sznurka lub skrawków materiału i gotowe!!!
5. Bawimy się, zgniatamy i miętolimy do woli.
ps. Na wszelki wypadek śpieszę zapewnić, że nie posiadam plantacji ziemniaków i nie
jestem producentem mąki ziemniaczanej.

 

 

ZABAWY Z PLASTYKĄ
Jak zrobić plamę? No nic prostszego. Najlepiej wychodzą te z ketchupu na białej koszulce albo z barszczyku na obrusie. ;) Nie, koszulek postaramy się nie plamić, ale pokarzemy Wam jak fajnie można się bawić plamą.

 

ZABAWY Z PLASTYKĄ
Dzisiaj proponujemy zabawę MASĄ SOLNĄ.
Do jej przygotowania wystarczy 2 kubiki mąki, 1 kubek soli i około 1 kubek wody. Wszystkie składniki mieszamy dolewając stopniowo wodę do uzyskania przyjemnej konsystencji. Możemy dodać barwnik spożywczy albo aromat do ciast by nasza masa była kolorowa i pachnąca.
Gotowe ciasto to kopalnia możliwości, może zmienić się w plac zabaw dla dinozaurów, fabrykę biżuterii, sklep spożywczy albo… cukiernię.
Zobaczymy w co zamieni się u Was. Pamiętajcie, że najważniejsza jest zabawa i proces twórczy. Pozwólmy dzieciom mieszać, kroić, lepić, zgniatać wedłóg własnej inwencji i zupelnie się nie martwcie jeśli zabawa zakończy się jedny wielkim solnym ciachem… ;)

 

 

ZABAWY Z PLASTYKĄ
Dziś zapraszamy Was do krainy dinozaurów czyli do czego jeszcze może się przydać masa solna ;)
Występują: dinozaury, masa solna, wulkan.
Przypominamy że, do przygotowania masy solnej wystarczy 2 kubiki mąki, 1 kubek soli i około 1 kubek wody. Wszystkie składniki mieszamy dolewając stopniowo wodę.
Wulkan to soda z barwikiem, do której dolewamy ocet lub rozpuszczony w wodzie kwasek cytrynowy. Efekt piorunujący :) 🌋
#Warszawa Rodzinna

 

ZABAWY Z PLASTYKĄ
Lubicie malować? A może by tak zrobić własny pędzelek?

Przynieście ze spaceru kilka patyków, trawki, gałązki, liście igły choinkowe… Wystarczy jeszcze odrobina sznurka albo nitki. Którym pędzelkiem najlepiej się maluje? Jaki ślad zostania każdy z nich? Spróbujcie stworzyć łąkę malowaną łąką 😄 🌿🍃☘️🌱🎋

 

 

 

 

ZABAWY Z PLASTYKĄ
Ptaki dziwaki czyli tekturowe cuda. Tekturę falistą można kupić w sklepie papierniczym albo w markecie budowlanym. Można też wykorzystać tekturowe opakowania. Dzieci świetnie sobie poradzą ze zwijaniem tektury. Przy klejeniu może się przydać pomoc osoby dorosłej. Do zabawy można tez wykorzystać ziarna, nasiona, guziki, kolorowy papier itp

Brak dostępnego opisu zdjęcia.
Brak dostępnego opisu zdjęcia.
Obraz może zawierać: ptak

ZABAWY Z PLASTYKĄ
Jeśli burza pokrzyżowała Wam plany, a dzieci domagają się zabawy w piaskownicy, to nic się nie martwcie. 
Dziś podpowiadamy, jak przygotować domową piaskownicę.
Domowy piasek kinetyczny jest tani, prosty do przygotowania i bezpieczny dla dzieci.
Wystarczy mąka pszenna i olej zmieszane w proporcjach 1 do 8. Czyli odmierzamy 8 miarek (np. kubeczków) mąki, powoli wlewamy około 1 miarki oleju i starannie mieszamy.
Powstała mas jest przyjemna w dotyku, można z niej robić „babki”, jak z prawdziwego piasku, może też zmienić się w krainę dinozaurów albo plac budowy. 
Do naszego piasku możemy też dodać barwnik lub olejek zapachowy (byle nie za dużo)  . Możemy też zamiast oleju użyć oliwki dla niemowląt, wtedy nasza masa będzie jeszcze delikatniejsza i pachnąca.

Obraz może zawierać: jedzenie
Obraz może zawierać: jedzenie
Brak dostępnego opisu zdjęcia.

ZABAWY Z PLASTYKĄ
No to mamy wakacje! A jeśli któregoś dnia wakacyjne wędrówki zaprowadzą Was do lasu, zatrzymajcie się na chwilę i rozejrzyjcie uważnie. Jeśli będziecie cichutko, być może zobaczycie wystające zza pnia nosy, uszy albo patykowe wąsiska….
To leśne stwory. Bądźcie ostrożni. Może któryś z nich pozwoli Wam zabrać się do domu. Tam, spróbujcie zrobić mu ubranko, dodać czuprynę albo domalować oczka. Sprawcie aby taki wakacyjny gość miał ochotę u was zamieszkać i dobrze się z nim obchodźcie.

Obraz może zawierać: na zewnątrz
Obraz może zawierać: roślina, drzewo, na zewnątrz i przyroda
Obraz może zawierać: roślina, na zewnątrz i przyroda
Obraz może zawierać: ludzie stoją, roślina i na zewnątrz