Zajęcia/Grafik

Przypominamy o regularnym opłacaniu składek na cele statutowe Stowarzyszenia „Mamy Czas”.

Składka w wysokości 50 zł (od rodziny) powinna być uiszczona do 10. dnia każdego miesiąca.

Dowód wpłaty należy dostarczyć prowadzącej zajęcia. 

Uzbierane pieniądze przeznaczane są na finansowy wkład własny do pozyskiwanych dotacji.

GRAFIK GRUDZIEN

DNI OTWARTE – Dni Otwarte to czas niezorganizowany, bez zajęć, bez zapisów. Jest to czas na przyjście do Klubu Mam i Tatusiów, aby pobyć z innymi rodzicami i dziećmi. Chcemy, aby Dni Otwarte w Klubie były okazją do wzajemnego poznawania się, rozmowy, wymiany informacjami, dyskusji na różne tematy. Jest to też czas kiedy zapraszamy różnych ciekawych gości – dietetyków, lekarzy, autorów książek, specjalistów.

ZACZAROWANY ŚWIAT BAJEK I BAŚNI  Będziemy poznawać bajki z różnych epok, te bardzo stare i te najnowsze. Opierać się będziemy na czytaniu książek, opowiadaniu, a także robieniu krótkich inscenizacji przy użyciu zrobionych przez dzieci i opiekunów kukiełek, murów zamku itp. Będziemy wprowadzać także pacynki. Dzięki staremu projektorowi do wyświetlania filmów z kliszy dzieci mogą rozwinąć swoją wyobraźnię opowiadając krótkie scenki widziane na zdjęciach. Do zabawy będą włączani rodzice, autorzy książek dla dzieci – prowadząca: Alicja Sakowska. 

JESTEŚMY ECO, czyli ekoplastyka – Zajęcia dla nieco starszych. To zajęcia plastyczne na których szczególny nacisk kładziemy na wykorzystanie w dziecięcej twórczości  wszelkiego rodzaju odpadów i tego co już w domu nie potrzebne. Będziemy kreatywnie przetwarzać surowce wtórne. Postaramy się z rzeczy pozornie niepotrzebnych stworzyć coś ciekawego i pożytecznego. Tu również nie zabraknie miejsca na eksperymentowanie i własną ekspresje twórczą. Na zajęciach dzieci będą poznawać podstawowe pojęcia plastyczne będzie też okazja do pierwszych spotkań ze sztuką. Mamy więc do Was prośbę zbieranie materiałów które mogą się przydać na zajęciach, a przydać może się niemal wszystko: przeterminowane kasze, makarony, przyprawy itp; opakowania po jogurtach, serkach, nakrętki styropianowe tacki (lepiej nie po mięsie), folia bąbelkowa, papier ksero zadrukowany tylko z jednej strony, takie fajne paseczki, które wychodzą z niszczarki niszczarki i co tylko przyjdzie Wam do głowy…. Zajęcia prowadzi Małgosia Kędzierzawska – plastyk, absolwentka ASP, mama Mikołaja i Jerzyka, jedna ze współzałożycielek klubu).  zabawyplastyczne@anatis.net  Zajęcia dla dzieci w wieku 1,5-4 lat

EDUPLĄSY  Dzieci w wieku od 1,5 lat. To spotkania zachęcające do poznawania świata. Na zajęciach, wykorzystując wszystkie zmysły takie jak dotyk, wzrok, słuch, smak i  węch,  najmłodsi będą zachęcani do poznawania otaczającego nas środowiska. Zajęcia pokażą opiekunom jak w ciekawy i bezpieczny sposób wspomagać rozwój dziecka. Podczas zajęć dzieci angażować się będą w wszechstronnie rozwijające aktywności, ucząc się samodzielności i interakcji z innymi. Elementy artystyczne pomogą uwrażliwić maluchy na otaczające nas piękno. W ramach zajęć wykorzystywane będą różnego typu aktywności; przykładowo podczas poznawania ciszy dzieci poznają świat ludzi niesłyszących oraz nauczą się kilku symboli Systemu Językowo-Migowego. Przy poznawaniu kolorów zobaczą reprodukcje światowych mistrzów malarstwa, a ucząc się pląsać przy muzyce usłyszą dźwięki z różnych stron świata.Zajęcia prowadzi mama dwóch dziewczynek Iwona Smolińska – Smyk Zajęcia odpłatne 10 zł od rodziny.

 

MAŁE KREATURKI zabawy twórcze dla najmłodszych. W planach poznawanie świata poprzez zabawy manualne, sensoryczne, piosenki z pokazywaniem i masażyki- opowieści. W asyście swojego dwulatka spotkania prowadzić będzie doświadczona edukatorka i animatorka zabaw z dziećmi, Asia Kasztelaniec. Zapraszamy na jej profil fb Tworzymy Razem.

CZAS MAMY Cykl spotkań dla ludzi z pasją, ciekawych nowych wyzwań i chętnych do poznania świata. Zajęcia dedykowane rodzicom, którzy chcą odkryć  w sobie pasję, rozwinąć drzemiące w nich zdolności i talent. Tu dowiesz się też innych ciekawych rzeczy o zdrowiu, modzie i urodzie. Warsztaty będą prowadzić specjaliści w różnych dziedzinach życia. Jeśli tworzysz coś ciekawego, przyjdź do nas i opowiedz nam o tym. Jest to czas porannego relaksu w Klubie. Zajęcia prowadzi Alicja Sakowska, zapisy z dopiskiem „Czas mam”: mamybielanskie@gmail.com

TAŃCOGRAJKA     Zajęcia muzyczne dla całych rodzin. Zabawom ruchowym towarzyszą śpiew i muzyka grana na żywo na autentycznych, starodawnych, niespotykanych dziś instrumentach: harmonii trzyrzędowej, skrzypcach, okarynach, bębenku i innych. Dzięki takim zajęciom, poprzez zabawę, piosenkę, tańce, dzieci rozwijają się ruchowo, kształtuje się ich wyobraźnia, integrują się w grupie. Zajęcia prowadzą:  Kasia Szurman i Emilia Herda. Bez zapisów. Kontakt: mamybielanskie@gmail.com  Odpłatne 10 zł od rodziny/spotkanie.

WYGINAM ŚMIAŁO CIAŁO  -zajęcia dla dzieci od 2 roku życia. Pierwsze spotkania z gimnastyką dla najmłodszych; dzieci ćwiczyć będą wraz z rodzicami; dzieci na zajęciach będą wykonywać pierwsze ćwiczenia gimnastyczne; zajęcia mają na celu poprawienie koordynacji ciała najmłodszych; te spotkania mają zaszczepić w dzieciach i ich opiekunach model zdrowego stylu życia i aktywności fizyczne.Zajęcia prowadzi: Klaudia Słowiak, kontakt: mamybielanskie@gmail.com 

KĄCIK KULINARNY     Zajęcia kulinarne dla dzieci od 1 roku. Zabawy z przyrządzaniem kolorowych i smacznych potraw. Wspaniała zabawa dla dużego i małego.  TU OBOWIĄZUJĄ ZAPISY z uwagi na niezbędne produkty na spotkania Zapisy: mamybielanskie@gmail.com 

ZABAWY Z PLASTYKĄ  Zajęcia dla dzieci w wieku 2-3 lat. Spotkania popołudniowe. Na zajęciach będziemy poznawać kolory, kształty, faktury a przede wszystkim bawić się najróżniejszymi technikami plastycznymi, tworzyć, badać, eksperymentować i trenować sprawność małych rączek. Spotkamy się też czasem ze sztuką przez duże S. Nie obiecujemy, że z każdych zajęć wyjdziecie z piękną laurką dla babci (choć i to się może zdarzyć), ale możemy zagwarantować wiele okazji do twórczych eksperymentów i dobrej zabawy. Zajęcia prowadzi Małgosia Kędzierzawska – plastyk, absolwentka ASP, mama Mikołaja i Jerzyka, jedna ze współzałożycielek klubu). zabawyplastyczne@anatis.net 

INDYWIDUALNE KONSULTACJE Z PSYCHOLOGIEM DZIECIĘCYM Bycie rodzicem małego dziecka to ogromna radość. Jednocześnie stanowi ono ogromną zmianę i wyzwanie dla młodych rodziców. Pojawia się wtedy wiele wątpliwości i niepokojów.
Jeżeli:– masz wątpliwości związane z wychowywaniem dziecka; – doświadczasz niepewności w nowej sytuacji życiowej, jaką jest pojawienie się dziecka; – przeżywasz lęk w nowej roli; – zastanawiasz się, czy to, co z Tobą się dzieje, to może jest depresja poporodowa; – chcesz dowiedzieć się, co robić w przypadku niepokojącego zachowania Twojego dziecka; – potrzebujesz porozmawiać o swoich przeżyciach i uczuciach; – chcesz zadać pytania dotyczące rozwoju Twojego dziecka zapraszamy. Konsultacje z psychologiem to okazja do porozmawiania na temat swoich wątpliwości, niepokojów i radości macierzyństwa oraz ojcostwa. Wspólne z psychologiem poszukasz najlepszego rozwiązania problemów oraz uzyskasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. Chcesz umówić się na spotkanie – napisz – mamybielanskie@gmail.com

Rozwojownia, czyli spotkania edukacyjne z ekspertami – Otwarte spotkania dla rodziców, przyszłych rodziców i opiekunów, podczas których dzięki obecności zaproszonych ekspertów uzyskają odpowiedzi na pytania dotyczące wychowywania, pielęgnacji czy zabawy z dziećmi. Przewidują również wsparcie w rozwoju rodziców, podnoszeniu ich kompetencji i umiejętności zawodowych. Spotkania raz w miesiącu – ruchome. Proszę śledzić bieżące informacje.

Tata też potrafi – Warsztaty mające na celu budowanie pozytywnych relacji ojciec i dziecko, poprzez wspólną zabawę, majsterkowanie, czytanie, wycieczki, gry. Spotkania dedykowane ojcom i dzieciom w wieku 1-3 lat. Warsztat prowadzone przez tatę :) Raz w miesiącu (soboty). Proszę śledzić bieżące informacje. 

Rodzicielskie koło rozwojowe – comiesięczne, kreatywne warsztaty twórczych spotkań z trenerką. Spotkania dedykowane rodzicom i opiekunom z dziećmi w trakcie których, dzięki wyspecjalizowanej trenerce, rodzice będą mogli rozwijać swoje umiejętności opiekuńczo wychowawczej. Poprzez spotkania przy wyrobie wspólnego rękodzieła, pragniemy pobudzić uczestników do otwarcia się, rozmowy o swoich problemach troskach i radościach. Proszę śledzić bieżące informacje.

Śledźcie wiadomości na naszej stronie i nasz fanpage na Facebooku!
Aby uzyskać informacje o naszych aktualnych spotkaniach, zmianach itp. – zaglądajcie na naszą stronę główną!
Spotkania odbywają się w stałym miejscu: Stowarzyszenie „Mamy Czas”, al. Zjednoczenia 19 w Warszawie. Zapraszamy! 

Zadanie „Mamy czas dla rodzin warszawskich II” jest realizowane dzięki dofinansowaniu ze środków m.st. Warszawy.

Reklamy