Zajęcia/Grafik

Przypominamy o regularnym opłacaniu składek na cele statutowe Stowarzyszenia „Mamy Czas”.

Składka w wysokości 50 zł (od rodziny) powinna być uiszczona do 10. dnia każdego miesiąca.

Dowód wpłaty należy dostarczyć prowadzącej zajęcia. 

Uzbierane pieniądze przeznaczane są na finansowy wkład własny do pozyskiwanych dotacji.

grafik lipiec (1).png

DNI OTWARTE 

Dni Otwarte to czas niezorganizowany, bez zajęć, bez zapisów. Jest to czas na przyjście do Klubu Mam i Tatusiów, aby pobyć z innymi rodzicami i dziećmi. Chcemy, aby Dni Otwarte w Klubie były okazją do wzajemnego poznawania się, rozmowy, wymiany informacjami, dyskusji na różne tematy. Jest to też czas kiedy zapraszamy różnych ciekawych gości – dietetyków, lekarzy, autorów książek, specjalistów.

ZACZAROWANY ŚWIAT BAJEK I BAŚNI  

Będziemy poznawać bajki z różnych epok, te bardzo stare i te najnowsze. Opierać się będziemy na czytaniu książek, opowiadaniu, a także robieniu krótkich inscenizacji przy użyciu zrobionych przez dzieci i opiekunów kukiełek, murów zamku itp. Będziemy wprowadzać także pacynki. Dzięki staremu projektorowi do wyświetlania filmów z kliszy dzieci mogą rozwinąć swoją wyobraźnię opowiadając krótkie scenki widziane na zdjęciach. Do zabawy będą włączani rodzice, autorzy książek dla dzieci – prowadząca: Alicja Sakowska. 

JESTEŚMY ECO, czyli ekoplastyka

Zajęcia dla nieco starszych. To zajęcia plastyczne na których szczególny nacisk kładziemy na wykorzystanie w dziecięcej twórczości  wszelkiego rodzaju odpadów i tego co już w domu nie potrzebne. Będziemy kreatywnie przetwarzać surowce wtórne. Postaramy się z rzeczy pozornie niepotrzebnych stworzyć coś ciekawego i pożytecznego. Tu również nie zabraknie miejsca na eksperymentowanie i własną ekspresje twórczą. Na zajęciach dzieci będą poznawać podstawowe pojęcia plastyczne będzie też okazja do pierwszych spotkań ze sztuką. Mamy więc do Was prośbę zbieranie materiałów które mogą się przydać na zajęciach, a przydać może się niemal wszystko: przeterminowane kasze, makarony, przyprawy itp; opakowania po jogurtach, serkach, nakrętki styropianowe tacki (lepiej nie po mięsie), folia bąbelkowa, papier ksero zadrukowany tylko z jednej strony, takie fajne paseczki, które wychodzą z niszczarki niszczarki i co tylko przyjdzie Wam do głowy…. Zajęcia prowadzi Małgosia Kędzierzawska – plastyk, absolwentka ASP, mama Mikołaja i Jerzyka, jedna ze współzałożycielek klubu).  zabawyplastyczne@anatis.net  Zajęcia dla dzieci w wieku 1,5-4 lat

EDUPLĄSY 

Dzieci w wieku od 1,5 lat. To spotkania zachęcające do poznawania świata. Na zajęciach, wykorzystując wszystkie zmysły takie jak dotyk, wzrok, słuch, smak i  węch,  najmłodsi będą zachęcani do poznawania otaczającego nas środowiska. Zajęcia pokażą opiekunom jak w ciekawy i bezpieczny sposób wspomagać rozwój dziecka. Podczas zajęć dzieci angażować się będą w wszechstronnie rozwijające aktywności, ucząc się samodzielności i interakcji z innymi. Elementy artystyczne pomogą uwrażliwić maluchy na otaczające nas piękno. W ramach zajęć wykorzystywane będą różnego typu aktywności; przykładowo podczas poznawania ciszy dzieci poznają świat ludzi niesłyszących oraz nauczą się kilku symboli Systemu Językowo-Migowego. Przy poznawaniu kolorów zobaczą reprodukcje światowych mistrzów malarstwa, a ucząc się pląsać przy muzyce usłyszą dźwięki z różnych stron świata.Zajęcia prowadzi mama dwóch dziewczynek Iwona Smolińska – Smyk

 

MAŁE KREATURKI

Zabawy twórcze dla najmłodszych. W planach poznawanie świata poprzez zabawy manualne, sensoryczne, piosenki z pokazywaniem i masażyki- opowieści. W asyście swojego dwulatka spotkania prowadzić będzie doświadczona edukatorka i animatorka zabaw z dziećmi, Asia Kasztelaniec. Zapraszamy na jej profil fb Tworzymy Razem.

CZAS MAMY

Cykl spotkań dla ludzi z pasją, ciekawych nowych wyzwań i chętnych do poznania świata. Zajęcia dedykowane rodzicom, którzy chcą odkryć  w sobie pasję, rozwinąć drzemiące w nich zdolności i talent. Tu dowiesz się też innych ciekawych rzeczy o zdrowiu, modzie i urodzie. Warsztaty będą prowadzić specjaliści w różnych dziedzinach życia. Jeśli tworzysz coś ciekawego, przyjdź do nas i opowiedz nam o tym. Jest to czas porannego relaksu w Klubie. Zajęcia prowadzi Alicja Sakowska, zapisy z dopiskiem „Czas mam”: mamybielanskie@gmail.com

WYGINAM ŚMIAŁO CIAŁO

Zajęcia dla dzieci od 2 roku życia. Pierwsze spotkania z gimnastyką dla najmłodszych; dzieci ćwiczyć będą wraz z rodzicami; dzieci na zajęciach będą wykonywać pierwsze ćwiczenia gimnastyczne; zajęcia mają na celu poprawienie koordynacji ciała najmłodszych; te spotkania mają zaszczepić w dzieciach i ich opiekunach model zdrowego stylu życia i aktywności fizyczne.Zajęcia prowadzi: Klaudia Słowiak, kontakt: mamybielanskie@gmail.com 

KĄCIK KULINARNY     

Zajęcia kulinarne dla dzieci od 1 roku. Zabawy z przyrządzaniem kolorowych i smacznych potraw. Wspaniała zabawa dla dużego i małego.TU POLECAMY ŚLEDZIĆ NASZ profil FB, aby wiedzieć co należy przynieść na zajęcia. Kontakt: mamybielanskie@gmail.com 

TURLU TURLU 

Ruch Rozwijający Weroniki Sherborne to metoda wykorzystująca pracę ciała, jako narzędzia do komunikacji pomiędzy uczestnikami zajęć.
Ćwiczenia odbywają się w parach złożonych z dzieci i ich opiekunów. Jednym z głównych założeń zajęć, jest dzielenie przestrzeni z innymi i nawiązywanie z nimi relacji. Wiele ćwiczeń stworzono w oparciu o zabawy znane z okresu dzieciństwa i niemowlęctwa. Uczestnicy ćwiczą samodzielnie, w parach i grupie. Ćwiczenia służą dodatkowo poprawie świadomości własnego ciała, koordynacji, a także poznaniu otaczającej przestrzeni. Każdorazowa sesja pozwala uczestnikom na nowe, kreatywne spojrzenie na ruch i możliwości fizyczne własnego ciała. Ćwiczenia służą też pracy nad uważnością i koncentracją. Ruch rozwijający może być propozycją sposobu wyrażania bliskości dziecka i rodzica.
Zestaw ćwiczeń jest też inspiracją dla dalszej wspólnej ,,pracy” w domu. Każdorazowa sesja Ruchu Rozwijającego składa się z : -ćwiczeń kształtujących świadomość osoby -ćwiczeń kształtujących świadomość przestrzeni Ćwiczenia oparte na relacji pozwalają na wzajemne zaopiekowanie się uczestników, pracę razem dla osiągnięcia wspólnego celu, a także wyrażanie emocji w relacji przeciwko sobie w sposób niezagrażający i służący wyzwoleniu energii.
Zaletą metody jest jej forma, która pozwala na dobrą zabawę dzięki której uczestnicy dowiadują się nowych rzeczy o sobie i innych. Zajęcia prowadzone w grupach złożonych z dzieci, ćwiczących razem w parach pozwalają być w relacji i uczą zarówno współpracy jak i wyznaczania granic i komunikowania o własnych potrzebach.
Zajęcia cechuje dobrowolność udziału w każdym z ćwiczeń.
Dla dzieci od około 3 roku życia roku życia wzwyż.
– Zajęcia prowadzone będą przez wykwalifikowaną animatorkę metody Ruchu Rozwijającego

BAWMY SIĘ

Kołysanki – rymowanki, kochające przewalanki

  • kołysanki, zabawy paluszkowe, zabawianki.
  • spotkania z instrumentami, tańczenie wspólne śpiewanie i muzykowanie
  • turlanie i baraszkowanie z maluchami w towarzystwie innych maluchów i ich rodziców

Zapraszamy rodziców z dziećmi do 1 roku życia.. Rodziców, którzy chcą śpiewać dzieciom, pobawić się z nimi. Przy okazji spotkać się z innymi rodzicami. Dzieci uwielbiają, gdy rodzice im śpiewają. Śpiewanie, rymowanie, to dobry sposób na bezsenność, płacz, nudę, ból… Dzieci uczą się poprzez obserwację, chłoną wszystkimi zmysłami. Nie trzeba trenować ich muzykalności. Nie trzeba włączać radia. Wystarczy otaczać je naturalnymi dźwiękami, własnym głosem. Spróbuj, jak to działa. Przyjdź! Zajęcia prowadzi Agata Krawczyk – muzyk, muzykoterapeutka, nauczyciel przedszkolny i wczesnoszkolny, mama 2 córek.

ZABAWY Z PLASTYKĄ  

Zajęcia dla dzieci w wieku 2-3 lat. Spotkania popołudniowe. Na zajęciach będziemy poznawać kolory, kształty, faktury a przede wszystkim bawić się najróżniejszymi technikami plastycznymi, tworzyć, badać, eksperymentować i trenować sprawność małych rączek. Spotkamy się też czasem ze sztuką przez duże S. Nie obiecujemy, że z każdych zajęć wyjdziecie z piękną laurką dla babci (choć i to się może zdarzyć), ale możemy zagwarantować wiele okazji do twórczych eksperymentów i dobrej zabawy. Zajęcia prowadzi Małgosia Kędzierzawska – plastyk, absolwentka ASP, mama Mikołaja i Jerzyka, jedna ze współzałożycielek klubu). zabawyplastyczne@anatis.net 

ROZWOJOWNIA

czyli spotkania edukacyjne z ekspertami – Otwarte spotkania dla rodziców, przyszłych rodziców i opiekunów, podczas których dzięki obecności zaproszonych ekspertów uzyskają odpowiedzi na pytania dotyczące wychowywania, pielęgnacji czy zabawy z dziećmi. Przewidują również wsparcie w rozwoju rodziców, podnoszeniu ich kompetencji i umiejętności zawodowych. Spotkania raz w miesiącu – ruchome. Proszę śledzić bieżące informacje.

RODZICIELSKIE KOŁO ROZWOJOWE

Comiesięczne, kreatywne warsztaty twórczych spotkań z trenerką. Spotkania dedykowane rodzicom i opiekunom z dziećmi w trakcie których, dzięki wyspecjalizowanej trenerce, rodzice będą mogli rozwijać swoje umiejętności opiekuńczo wychowawczej. Poprzez spotkania przy wyrobie wspólnego rękodzieła, pragniemy pobudzić uczestników do otwarcia się, rozmowy o swoich problemach troskach i radościach. Proszę śledzić bieżące informacje.

Śledźcie wiadomości na naszej stronie i nasz fanpage na Facebooku!
Aby uzyskać informacje o naszych aktualnych spotkaniach, zmianach itp. – zaglądajcie na naszą stronę główną!
Spotkania odbywają się w stałym miejscu: Stowarzyszenie „Mamy Czas”, al. Zjednoczenia 19 w Warszawie. Zapraszamy! 

Zadanie „Mamy czas dla rodzin warszawskich III” jest realizowane dzięki dofinansowaniu ze środków m.st. Warszawy.

Reklamy